ISITMA SİSTEMLERİ

İnsanoğlu var olduğu günden bu yana ısınma ihtiyacı var olmuştur. Yüzyıllar boyunca ısınma ihtiyacını farklı şekillerde karşılamıştır. Günümüzde farklı teknolojiler bu ihtiyacı konfor olarak insanoğluna sunar hale gelmiştir. Gazlı ve elektronik sistemlerin gelişmesi ile birlikte yerden ısıtma, merkezi ısıtma, duvardan ısıtma, radyant ısıtma v.b farklı ısıtma sistemleri geliştirilmiştir.

Biz Global Mühendislik olarak; deneyimli kadromuzla müşterilerimiz için en doğru sistemi en uygun fiyata sağlayarak konfor alanlarının tadını çıkarmalarına yardımcı oluyoruz.

YERDEN ISITMA

Pex-a diye tabir edilen çapraz bağlı boruların belirli aralıklar ile yere döşenmesi ve bu boru ağını besleyen kollektörlerlerin bir ısı kaynağından beslenmesi sonucu zeminden ısı yayarak mahali ısıtma işlemidir.

ISI POMPASI

Enerjiyi bir kaynaktan diğerine aktaran sistemlerdir. Enerji kaynağı hava, su, toprak olabilir. Isı pompaları kaynaktan aldığı enerjiyi elektrik kullanarak ortama taşır. 1kW elektrik enerjisi ile 4.5kW ısı enerjisi taşınıyorsa bu sistemin COP değeri 4.5 olur. COP değerinin yüksek olması sistemin verimini temsil eder. Isı pompaları kullanım alanları oldukça geniştir.

MERKEZİ SİSTEMLER

Günümüzde toplu yapıların çoğalmasıyla zorunluluk haline gelen merkezi ısınma sistemleri yeni teknolojiler ile kullanıcıların kabusu olmaktan çıkmış durumda. Isı pay ölçer cihazları ile herkes kullandığı kadar ödüyor ve geçmişte yaşanan israfların önüne geçiliyor. Doğru uygulanmış bir merkezi ısıtma sistemi ile yaklaşık olarak %39 a varan yakıt tasarrufu sağlanabilmektedir.